Dan Hill

Ředitel a společník (Arup)

Londýn, UK

Dan Hill je ředitelem a společníkem firmy Arup a ředitelem Arup Digital Studio, multidisciplinárního týmu zaměřeného na „totální design“. Vzděláním designér a urbanista, Dan vytváří na vedoucích pozicích inovativní a vlivné projekty a organizace, a to v oblastech od stavěného prostředí (Arup v Austrálii, Katapult budoucích měst (Future Cities Catapult) v Británii), přes vzdělání a výzkum (Fabrica v Itálii), až po státní správu a sociální inovace (SITRA ve Finsku) a média (BBC iPlayer a Monocle v Británii). Každý z těchto subjektů či projektů byl pozitivně transformován technologiemi a holistickým přístupem k designu.

 


Dan je hostujícím profesorem na Bartlettově fakultě architektury v rámci University College London, odborným asistentem na Univerzitě RMIT v Melbourne, jedním z poradců starosty Londýna v oblasti designu a členem Komise pro inovaci a industriální strategie univerzity UCL (Commission for Mission Oriented Innovation and Industrial Strategy). Je autorem publikace „Temná hmota & Trojští koně: slovník strategického designu (Dark Matter & Trojan Horses: A Strategic Design Vocabulary”, nakladatelství Strelka Press, 2012) a mnohých dalších textů pro knihy, články, časopisy a weby.

 

Dan je hostujícím profesorem na Fakultě architektury Bartlett v rámci UCL v Londýně, pomocným profesorem na Univerzitě RMIT v Melbourne, jeden z poradců v oblasti designu starosty Londýna a člen UCL Komise pro inovaci a industriální strategie (Commission for Mission Oriented Innovation and Industrial Strategy). Je autorem “Temná hmota & Trojské koně: slovník strategického designu (Dark Matter & Trojan Horses: A Strategic Design Vocabulary”, nakladatelství Strelka Press, 2012) a mnohých dalších knih, článků, magazínů a webů.

Support Us

Inspired yet?
We have more to offer

We can connect you to our thought leaders, write stories, shoot short films, or initiate a global discourse on the future city.

As a nonprofit organization, this is only possible with the generous support from corporate sponsors and our exclusive network of architecture and city lovers with a Friends of reSITE membership.