Liam Young

Architekt, ředitel (Tomorrow Thoughts Today / Unknown Fields)

Londýn, UK

Liam Young je spekulativní architekt, jehož práce se pohybuje na pomezí designu, fikce a budoucnosti. Je spoluzakladatelem městského think-tanku Tomorrows Thoughts Today (Zítřejší myšlenky dnes), který zkoumá místní a globální důsledky nových technologií. Stál i u vzniku Unknown Fields (Neznámá pole), kočovného výzkumného studia, které na svých výpravách zaznamenává tyto nově vznikající podmínky. Liam je uznávaný jak v architektonických médiích, tak v médiích určených široké veřejnosti, včetně televizní a rozhlasové společnosti BBC, televizní společnosti NBC, časopisu Wired, deníku Guardian, časopisu Time a magazínu Dazed and Confused. Jakožto producent byl nominován na cenu BAFTA (Britská akademie filmového a televizního umění) a o jeho práci mají zájem instituce jako Metropolitní muzeum umění v New Yorku, londýnské Muzeum Viktorie a Alberta a Muzeum aplikovaného umění a vědy v Sydney (MAAS). Pokud jde o zahraniční působení, Liam vyučoval na architektonické škole Princetonské univerzity – Architectural Association – a nyní vede průkopnický studijní obor Fiction and Entertainment na Institutu architektury Jižní Kalifornie (SCI-Arc) v Los Angeles. Liamova práce využívá kombinaci dokumentárního a fiktivního přístupu, neboť se zaměřuje na projekty, jejichž cílem je odhalit neviditelné souvislosti a systémy, které zajišťují chod moderního světa. Svůj čas nyní Liam tráví zkoumáním vzdálených krajin, které využívá při prototypování budoucích světů.  

jejichž cílem je odhalit neviditelné souvislosti a systémy, které zajišťují chod moderního světa. Svůj čas nyní Liam tráví zkoumáním vzdálených krajin, které využívá při prototypování budoucích světů.

Support Us

Inspired yet?
We have more to offer

We can connect you to our thought leaders, write stories, shoot short films, or initiate a global discourse on the future city.

As a nonprofit organization, this is only possible with the generous support from corporate sponsors and our exclusive network of architecture and city lovers with a Friends of reSITE membership.