Mirik Milan

Zakladatel (Globální hnutí nočních starostů, VibeLab)

Amsterdam, NL

Mirik Milan je současným „nočním starostou“ Amsterdamu a dlouholetým tvůrčím ředitelem nejpopulárnějších akcí v nizozemském hlavním městě.

 

Od roku 2012 hrál roli v přetváření noční scény Amsterdamu do jedné z nejživějších a ekonomicky nejsilnějších na světě a jeho inovativní pozice je rychle napodobována ve městech s rušným nočním životem po celém světě, jako je New York, Paříž a Londýn.

 

Mirik odstartoval svoji kariéru v oblasti nočního života v roce 2003 jako promotér elektro noci Rauw. Spolu s DJem Joost van Bellen uvedl na holandskou taneční scénu umělce jako Erol Alkan, Boys Noize, Justice, Busy P, Crookers, Brodinski a Gesaffelstein a produkoval akce pro muzeum Stedelijk, Spotify, DIESEL, PAX, Nadaci AIDS, Amnesty International a město Amsterdam.

 

Jeho rozsáhlé zkušenosti a znalost amsterdamské scény z něj učinily dokonalého kandidáta pro vedení nové noční kanceláře města (2012–2018). Jako první Nachtburgemeester (Noční starosta) byl Mirik hlavou a mluvčím všech věcí týkajících se nočního života v nizozemském hlavním městě. Mezi hlavní úspěchy jeho týmu patří spolupráce s hotelovým a gastronomickým průmyslem při povolování 24hodinového provozu podniků a vytváření inovativních postupů pro výrazné snížení kriminality v kdysi problematické městské čtvrti Rembrandtplein.

 

Mirik také založil akci Nacht voor de Nacht (Noc pro noc), celoměstský, multiklubový festival, kde účastníci večírků mohou po zakoupení jedné vstupenky navštívit 20 různých nočních klubů. Akce měla obrovský úspěch a mimo příjmů pro kluby přinesla i zdravou debatu mezi kluby, promotéry a místními obyvateli, což se stalo charakteristickým znakem Mirikovy práce v Amsterdamu.

 

V roce 2017 se Mirik účastnil více než 25 mezinárodních debat s představiteli měst a městskými plánovači, kde radil, jak se lépe vypořádat s ekonomikou a fungováním nočního života v jejich městech. Mirik se stal také klíčovým poradcem pro Creative Footprint – globální občanskou iniciativu, která měří a indexuje kreativní prostor. Společnost Creative Footprint, kterou založil jeho berlínský protějšek Lutz Leichsenring, podporuje Mirika při práci s velkými světovými městy, která chtějí sledovat a stimulovat ekonomiku nočního života a kreativních odvětví.

Support Us

Inspired yet?
We have more to offer

We can connect you to our thought leaders, write stories, shoot short films, or initiate a global discourse on the future city.

As a nonprofit organization, this is only possible with the generous support from corporate sponsors and our exclusive network of architecture and city lovers with a Friends of reSITE membership.