Ottonie von Roeder

Nezávislá umělkyně

Leipzig, DE

Ottonie von Roeder je designérka, jež se zabývá spekulativním a sociálním designem, výzkumem a výukou designu. Ve své práci využívá výzkum, spekulaci a hravost, aby pochopila a zpochybnila stávající kulturní, společenské a politické systémy a struktury. S cílem vyprovokovat širší debatu a komunikovat své designové koncepce používá v roli médií instalace, objekty, performance, video a fotografii. Designérské vzdělání získala ve Švýcarsku, Německu, Izraeli a v Nizozemsku, kde v roce 2017 na Akademii designu v Eindhovenu obdržela magisterský titul v oboru sociálního designu. Její práce jsou známé a oceňované na mezinárodní scéně. V současnosti žije v Lipsku a spolupracuje na různých projektech v Německu i jinde.

Support Us

Inspired yet?
We have more to offer

We can connect you to our thought leaders, write stories, shoot short films, or initiate a global discourse on the future city.

As a nonprofit organization, this is only possible with the generous support from corporate sponsors and our exclusive network of architecture and city lovers with a Friends of reSITE membership.