Ricky Burdett

Ředitel LSE Cities a Profesor urbanismu (LSE)

Londýn, UK

Ricky Burdett je profesorem urbanismu a ředitelem LSE Cities a programu Urban Age. Předsedá výboru London Cultural Leadership Board a je členem rady Royal College of Art a nadace Norman Foster Foundation. Byl hlavním poradcem pro architekturu a urbanismus při londýnských olympijských hrách roku 2012 a poradcem starosty Londýna pro architekturu v letech 2001 až 2006. Vedl architektonické Bienále v Benátkách roku 2006 a byl kurátorem výstavy Global Cities v galerii Tate Modern roku 2007. Burdett byl členem architektonické poroty u mnoha prestižních projektů, jako jsou Tate Modern, London's Aquatic Centre, Rothschild Bank Headquarters, Holland Green a Elizabeth House a pracoval na revitalizačních projektech v Evropě i USA. Roku 2017 obdržel Řád britského impéria (CBE).

Support Us

Inspired yet?
We have more to offer

We can connect you to our thought leaders, write stories, shoot short films, or initiate a global discourse on the future city.

As a nonprofit organization, this is only possible with the generous support from corporate sponsors and our exclusive network of architecture and city lovers with a Friends of reSITE membership.