Ruben Koekoek

Podnikatel v sociální oblasti

Amsterdam, NL

Během svého života Elizabeth Streb podnikla mnoho extrémních akcí: proskočila sklem, slanila se z vrcholu londýnské radnice, nechala na sebe shodit tunu špíny či sama sebe zapálila. V roce 1985 založila STREB EXTREME ACTION COMPANY a v roce 2003 vytvořila SLAM (STREB Lab for Action Mechanics), sídlící v newyorském Brooklynu. Obdržela mnohá ocenění a stipendia, jako například cenu Genius udělenou roku 1997 nadací John D. and Catherine T. MacArthur Foundation, Guggenheimovo stipendium roku 1987 a cenu Doris Duke Artist Award v roce 2013. Roku 2010 publikovalo nakladatelství Feminist Press její knihu STREB: How to Become an Extreme Action Hero (Jak se stát extrémní akční hrdinkou). Na motivy jejího života byly natočeny dva dokumentární filmy: Born to Fly (Zrozena k letu) v režii Catherine Gund (společnost Aubin Pictures) a OXD od Craiga Lowy sledující STREB během londýnských olympijských her roku 2012. Na jaře 2015 byl o Elizabeth Streb uveřejněn článek Aleca Wilkinsona „Rough and Tumble“ v časopise The New Yorker. Roku 2017 STREB dostala od společnosti Bloomberg zakázku na sérii performancí u příležitosti otevření nového podnikového ústředí v Londýně a na zahájení konference CityLab v Paříži.

Support Us

Inspired yet?
We have more to offer

We can connect you to our thought leaders, write stories, shoot short films, or initiate a global discourse on the future city.

As a nonprofit organization, this is only possible with the generous support from corporate sponsors and our exclusive network of architecture and city lovers with a Friends of reSITE membership.