reSITE 2018 ACCOMMODATE

Globální summit, který představuje inspirativní architekturu a strategie pro plánování měst a udržitelný development. Nabízí lepší řešení s pozitivním dopadem na kvalitu života ve městech. Konference reSITE propojuje starosty, architekty, inovátory, developery, urbanisty a názorové lídry napříč obory z celého světa.

Nalaďte se na reSITE


reSITE je jedním z nejvýznamnějších setkání světa ve svém oboru.
Rob Bole, generální ředitel, Citylab

"CityLab je hrdým mediálním partnerem reSITE a podporuje iniciativu organizace, jež se snaží přinést hlubokou, dynamickou a promyšlenou diskusi o budoucnosti našich měst. Na pódiu i v publiku mezinárodní konference reSITE se potkávají lidé, kteří posouvají design a pojetí městského prostředí, a vytváří nenapodobitelnou atmosféru, jež nahrává tomu se společně vzdělávat, otevírat novým myšlenkám a snít o lepší budoucnosti. reSITE je jedním z nejvýznamnějších setkání světa ve svém oboru."



“Byl jsem ozganizací i atmosférou akce ohromen. Máte můj obdiv."
Winy Maas, MVRDV

1000+

Hostů

50+

Mluvčích

66%

Lídrů

70+

Médií

7.

Ročník

#reSITE
2018

Je čas přehodnotit, co vlastně znamená lepší město. Minulé dvě dekády zahýbaly městským rozvojem a rozproudily změny k lepšímu, ale gentrifikace, stoupající náklady na bydlení a zvyšující se nerovnost postavily před lídry měst, investory, plánovače i architekty nové záludnosti. Jak navrhovat města, jež vyhovují všem? Praha je ideálním místem, kde otevřeme debatu nad zásadními otázkami dneška.

  • Spojitosti bydlení a kvality života
  • Nové způsoby soužití ve městech
  • Trendy v developmentu
  • Co nás trápí v bydlení?
  • Kam investovat?
  • Jak plánovat a stavět přívětivá místa pro život?
  • Nezažijete: produktové prezentace a nudu

Koupit vstupenky

 Keynotes, lectures, panel discussions, workshops, networking events, tours, field trips 
• Lunch, coffee breaks 
• Conference networking app
*** All students are required to show an ID/ISIC or an official letter confirming their full time student status at the registration desk on a day of the conference.
• Conference design bag 
• Spring launch party 
• Keynotes, lectures, panel discussions, workshops, networking events, tours, field trips 
• Lunch, coffee breaks 
• Conference networking app
• Invite-only VIP Dinner & Party 
• Advance invitation to register for invite-only workshops & B2B meetings 
• Spring launch party 
• Conference design bag 
• Keynotes, lectures, panel discussions, workshops, networking events, tours, field trips 
• Lunch, coffee breaks 
• Conference networking app
• Invite-only VIP Dinner & Party 
• Invite-only VIP Welcome Cocktail 
• Access to VIP and Speakers zone 
• Personalized agenda of meetings 
• Designer gifts package 
• Advance invitation to register for invite-only workshops & B2B meetings 
• Spring launch party 
• Conference design bag 
• Keynotes, lectures, panel discussions, workshops, networking events, tours, field trips 
• Lunch, coffee breaks 
• Conference networking app

Registration for extra, free events coming soon!

Shared Cities Creative Momentum: Workshops

Reinier de Graaf Booking Signing

Run with Rojkind

ŽIJ V PIVOVARU!
Zapojení veřejnosti do revitalizace brownfields
14. 6. 2018, 13:00 – 20:00 hod.
areál Nuselského pivovaru (Bělehradská 7/13, Praha 4)
vstup volný, kapacitně neomezeno
více informací: www.ZijvPivovaru.cz

ŽIJ V PIVOVARU!


st
st
"The most beloved qualities of our cities have transformed them into luxury goods. Having a ‘right to the city’ begins with housing. That’s where the theme of reSITE 2018 begins.”
Greg Lindsay, Senior Fellow of New Cities Foundation, Guest Curator of reSITE 2018

Program

Může dojít ke změnám. Prosím, zkontrolujte program před začátkem konference.

Středa
13. června

19:00 / 60 min | Probíhá pouze v anglickém jazyce | Poslední Lístky Mini Living in Maxi Cities | reSITE Salon Oke Hauser, Kreativní ředitel (Mini Living, Mnichov, DE)
Meet the mastermind of BMW Mini Cooper's new portfolio of residential concepts Mini Living that created sensation at Milan Design Week, Oke Hauser, in a salon discussion with international guests.

Čtvrtek
14. června

8:00-9:30 Stáhněte si aplikaci reSITE 2018! Registrace a káva
9:30 / 15 min | HLAVNÍ PÓDIUM Zahájení konference Martin Barry (Zakladatel & předseda, reSITE, Praha, CZ/US)

9:45-11:00 Ranní program REGENERATE | HLAVNÍ PÓDIUM
Regenerating cities for tomorrow
9:45 / 35 min | HLAVNÍ PÓDIUM Hlavní přednáška a rozhovor Richard Burdett (Ředitel LSE Cities, Londýn, UK)
10:20 / 20 min | HLAVNÍ PÓDIUM Speciální přednáška Louis Schulz (Zakládající člen, Assemble, Londýn, UK)
10:40 / 10 min | HLAVNÍ PÓDIUM Speciální přednáška | Housing 2.0 Anita Roth (Head of Policy Research Airbnb, San Francisco, US)

10:50 / 10 Min In Discussion with: Ricky Burdett (Director LSE Cities, London, UK)
11:00-11:30 Přestávka

11:30-13:00 Dopolední program CITIES-AS-A-SERVICE | HLAVNÍ PÓDIUM
11:30 / 20 min | HLAVNÍ PÓDIUM Speciální přednáška | Viva House Dara Huang (Founder, Design Haus Liberty, London, UK)
11:50 / 20 min | HLAVNÍ PÓDIUM Rozhovor s…. Petr Palička (Penta Real Estate, Praha, CZ)
12:10 / 25 min | HLAVNÍ PÓDIUM Přednáška a diskuze | Live/Work Oke Hauser (Kreativní ředitel, MINI Living, Mnichov, DE)
12:35 / 25 min | HLAVNÍ PÓDIUM Speciální přednáška and rozhovor Michel Rojkind (Zakládající partner, Rojkind Arquitectos, Mexico City, MX)
13:00-14:00 Oběd

14:00-16:00 Odpolední program COLLECTIVES | HLAVNÍ PÓDIUM
14:00 / 20 min | HLAVNÍ PÓDIUM Speciální přednáška Rafi Segal (Ředitel Rafi Segal A+U, profesor na MIT, Boston, US)
14:00 / 20 min | LIVE MIC PÓDIUM What I've Learned with... Richard Burdett (Ředitel LSE Cities, Londýn, UK)
14:20 / 25 min | HLAVNÍ PÓDIUM Diskuzní panel | Inclusive City: Urban Diversity and How It Happens Florian Koehl (Ředitel Koehl Architects, Berlín, DE )
14:30 / 20 min | LIVE MIC PÓDIUM What I've Learned with... Michel Rojkind (Zakládající partner, Rojkind Arquitectos, Mexico City, MX)
15:00 / 20 min | LIVE MIC PÓDIUM What I've Learned with Petra Marko (Spoluzakladatelka Marko + Placemaker, Londýn, UK)
15:05 / 20 min | HLAVNÍ PÓDIUM Speciální přednáška | STREB EXTREME ACTION within a Quotidian Garage: and it's unlikely Urban development partners. Elizabeth Streb (Ředitelka, Streb Extreme Action, New York, USA)
15:25 / 35 min | HLAVNÍ PÓDIUM Závěrečná talk show Michel Rojkind (Zakládající partner, Rojkind Arquitectos, Mexico City, MX)

Čtvrtek
14. června

16:00 / 5 min Ideas Yard Prague | Invitation to the Shared Cities: Creative Momentum Workshops & Trailer Uvádí: Osamu Okamura (reSITE, CZ)
16:00-18:00 Večerní program Panelové diskuze Shared Cities Ideas Yards | HLAVNÍ PÓDIUM | Registrace v 16:00 všechny workshopy se budou konat ve stejnou dobu -
16:05 / 30 min | HLAVNÍ PÓDIUM Premiéra krátkého filmu Elevation od Dezeen + Debata Marcus Fairs (Zakladatel & šéfredaktor, Dezeen, Londýn, UK)
16:35 / 20 min | HLAVNÍ PÓDIUM Diskuzní panel | Performing Architecture Marcus Fairs (Zakladatel a šéfredaktor, Dezeen, Londýn, UK)
17:05 / 20 min | HLAVNÍ PÓDIUM Diskuzní panel | Puerto Rico - Sharing Resources, Revitalizing Community Christine Nieves a Luis Rodriguez Sanchez (Spoluzakladatelé, Proyecto Apoyo Mutuo Mariana, Humacao, PR)
17:25 / 20 min | HLAVNÍ PÓDIUM Speciální přednáška | Always, and Never, at Home: Evolving How We Live & Work in Cities. Darrick Borowski (Kreativní ředitel, WeWork, New York, US)

16:30-18:00 Workshopy Shared Cities: Creative Momentum | Registrace v 16:00 | Všechny workshopy probíhají pouze v anglickém jazyce všechny workshopy se budou konat ve stejnou dobu - Zaregistrujte se pouze pro jednu
16:30 / 90 min Workshop | Poslední Lístky Living Together: How to create cooperative housing and the challenges that accompany it. Florian Koehl (Fatkoehl Architects, BerlÍn, DE)
The workshop will show examples of Co-ops, the conditions to start it, the rules of commitment and sharing, the moments of conflict and enjoyment and the reason to soon be part of it. (Holded in English)
16:30 / 90 min Workshop | Poslední Lístky Oh, you also live here? Networking institutions with neighborhoods Balint Horvath, Samu Szemerey (Hungarian Contemporary Architecture Centre - KEK, Budapešť, HU)
Through mapping the institutions and venues of the neighborhood, we will provide a base map upon which groups of players will design programs and schemes that surprise and connect unexpected stakeholders.( English)
16:30 / 90 min Workshop | Poslední Lístky Space Sensation. Learn about the city through slow-motion, sound analysis and more. Emese Nanasi, Zsuzsanna Rác (Mindspace, Budapešť, HU)
Together we will test some playful and experimental ideas that bring space sensation to a new perspective.
16:30 / 90 min | jazyk: anglicky | Vyprodáno Nový Karlín - komentovaná procházka | kapacita: 30 osob průvodce: Petr Kučera
Zajímá vás, jak vypadá konverze bývalého továrního areálu ČKD v Karlíně a nová výstavba v místě bývalého nákladového nádraží na Rohanském ostrově? Seznamte se s projekty River City Prague, Main Point Karlín, Corso Karlín, Kotelna a Cornlofts Šaldova. průvodce: Petr Kučera, architekt, urbanista, znalec a obdivovatel Prahy kapacita: 30 osob přístupné veřejnosti: přednostně reSITE hosté, veřejnost v případě volných míst jazyk: anglicky vstupné: zdarma

Pátek
15. června

8:00-9:30 Stáhněte si aplikaci reSITE 2018! Registrace a káva
09.30 / 15 min | HLAVNÍ PÓDIUM Zahájení 2. dne Martin Barry (Zakladatel a předseda, reSITE, Praha, CZ/US)

9:30-11:00 Ranní program The City We Want | HLAVNÍ PÓDIUM
9:45 / 35 min | HLAVNÍ PÓDIUM Hlavní přednáška a rozhovor Jeanne Gang (Zakládající ředitelka, Studio Gang, Chicago+NY+SF, US)
10:20 / 20 min | HLAVNÍ PÓDIUM Speciální přednáška | The Battle for the Infrastructure of Everyday Life Dan Hill (Global Design Studio Leader Arup, Londýn, UK)
10:40 / 20 Min | HLAVNÍ PÓDIUM Speciální přednáška Mat Cash (Group Leader, Heatherwick Studio, London, UK)
11:00-11:30 Přestávka

11:30-13:00 Dopolední program A HOME IS NOT A HOUSE | HLAVNÍ PÓDIUM
11:30 / 20 min | HLAVNÍ PÓDIUM Speciální přednáška Reinier de Graaf (Partner v OMA/AMO, Rotterdam, NL)
11:50 / 20 min | HLAVNÍ PÓDIUM Rozhovor s... Erion Veliaj (Starosta města Tirana, AL)
12:10 / 25 min | HLAVNÍ PÓDIUM Přednáška a diskuze | Interiority Přednáší: James Law (Founder and CEO, James Law Cybertecture, Hong Kong)
12:35 / 25 min | HLAVNÍ PÓDIUM Speciální přednáška a rozhovor Sou Foujimoto (Zakladatel, Sou Fujimoto Architects, Tokio, JP)
13:00-14:00 Oběd

14:00-16:00 Odpolední program FROM THE GROUND UP | HLAVNÍ PÓDIUM
14:00 / 20 min | HLAVNÍ PÓDIUM Speciální přednáška Matias Echanove (Spoluzakladatel, URBZ, Mumbai, IN)
14:00 / 20 min | LIVE MIC PÓDIUM What I've Learned with... Sou Fujimoto (Zakladatel, Sou Fujimoto Architects, Tokio, JP)
14:20 / 25 min | HLAVNÍ PÓDIUM Diskuzní panel | Fabrication Dan Hill (Global Digital Studio Leader, Arup, Londýn, UK)
14:30 / 20 min LIVE MIC PÓDIUM What I've Learned with... Jeanne Gang (Zakládající ředitelka, Studio Gang Architects, Chicago, US)
14:45 / 20 min | HLAVNÍ PÓDIUM Speciální přednáška Mirik Milan (Zakladatel globálního hnutí nočních starostů, VibeLab, Amsterdam, NL)
15:10 / 15 min | LIVE MIC PÓDIUM What I've Learned with... Dara Huang (Zakladatelka, Design Haus Liberty, Londýn, UK)
15:05 / 25 min | HLAVNÍ PÓDIUM Promítání filmu In The Robot Skies a rozhovor s jeho režisérem Liam Young (Architekt a režisér, Tomorrow’s Thoughts Today/SCI-Arc, Los Angeles, US)
15:30 / 35 min | HLAVNÍ PÓDIUM Závěrečná talk show Jeanne Gang (Zakládající ředitelka, Studio Gang Architects, Chicago, US)
16:00-18:00 LIVE MIC PÓDIUM Beers + Book Signing Reinier de Graaf: Four Walls and a Roof
19:00-22:30 | Foyer ², Goethe-Institut | Free entry Extra Event | Launch of Cities Magazine #2 | Shared Cities: Creative Momentum Panel discussion: Marta Zakowska (Res Publica/ Magazyn Miasta, Warsaw)

Sobota
16. června

8:00 | 6.5 km z Chotkových sadů do Manifesta | Poslední Lístky Běh s Michelem Rojkindem | Zdarma, zaregistrujte se předem Michel Rojkind
Capacity: 50 people, Language: English Prague is well known for its historic architecture, having been the capital of the Holy Roman Empire during the 14th century and one of Europe’s important cities for centuries. However, the range of architecture from the 20th century reflects Prague’s position as a center of art and style. The run with Rojkind includes some famous buildings from the 20th century, running through parks, street art in the lead with masterpieces made by famous contemporary artist David Černý and insider tips with cafes and specialized fashion & design shops that shouldn’t be missed. And all of this with the main figure of this year’s conference reSITE — architect and urban planner Michel Rojkind. We meet him at the “Chotkovy sady” tram stop and then run as quick as you can, despite this is a run without contest — it’s just for fun. You will get directions and you can run on your own if you would like. The run ends at Manifesto, a brand new food and culture market in the center of Prague that has turned an abandoned area into a place full of culture, design and gastronomy, with a great Saturday breakfast.

Speakers 2018

Jeanne Gang

Michel Rojkind

Sou Fujimoto

Dara Huang

Reinier de Graaf

Louis Schulz

Ricky Burdett

Anita Roth

Darrick Borowski

Mirik Milan

Erion Veliaj

Katrina Johnston-Zimmerman

Rob Bole

Marcus Fairs

Oke Hauser

Petra Marko

James Law

Liam Young

Elizabeth Streb

Dan Hill

Guta Moura Guedes

Rafi Segal

Florian Köhl

Michal Sedláček

Elin Strand Ruin

Petr Návrat

Mat Cash

Petr Palička

Ondřej Chybík

Paulo Soeiro de Carvalho

Christine Nieves

Ruben Koekoek

Matias Echanove

Rahul Srivastava

Samu Szemerey

Emese Nánási

Zsuzsanna Rác

Ottonie von Roeder

Anastasia Eggers

Luis Rodríguez Sánchez

Carlota Rebelo

Tim Maughan

Ian Volner

Osamu Okamura

Greg Lindsay

Martin Barry

Služby pro účastníky konference

Doprava s Leo Express zdarma

Náš dopravní partner Leo Express nabízí ZDARMA vnitrostátní i mezinárodní jízdenky na vlaky a autobusy pro ty, kteří budou letos v červnu cestovat do Prahy na ACCOMMODATE. Registrujte se na konferenci a napište si o promo kód na adresu conference@resite.org, do předmětu emailu uveďte „Leo Express“.

Nabídka platí na jízdenky mezi 13. a 16. červnem pro účastníky reSITE 2018 ACCOMMODATE cestující z České Republiky, Slovenska, Polska, Německa, Maďarska, Rakouska a Ukrajiny.

Leo Express podporuje reSITE již mnoho let. Proč? Máme stejný pohled na udržitelnou dopravu a integraci nových typů dopravy, jako je sdílení kol a automobilů.

Dětský koutek zdarma na reSITE

Vezměte své děti na reSITE. Pro registrované účastníky budou k dispozici služby dětského koutku, který bude otevřený po dobu konference od 9:00 do 18:00 hodin. Nechte nás postarat se o vaše nejdražší, zatímco děláte to, co milujete.

Dětem musí být minimálně 6 měsíců. Jídlo není zahrnuto ve službách dětského koutku, doneste prosím dětem vlastní oběd a svačiny.

Talks

Why Dreaming Is Essential: Winy Maas

"Don't think in blocks, don't think in buildings. Think in connections only." - Winy Maas

"Affordable housing is today's number one issue." Carl Weisbrod

Carl Weisbrod offered inspiration for any city, including Prague: "Right in the zoning plan, we determined that at least 25 to 30 percent of newly built dwellings must be considered ‘affordable.’

Innovation, Paris Style

Jean-Louis Missika, Deputy Mayor of Paris discusses the on-going, 5-year project supporting Paris including the "Reinventer Paris" contest.

How Small Should a Livable Apartment Be?

Mimi Hoang from nArchitects spoke at reSITE 2016 about micro-units and affordable housing.

Místo konání

Forum Karlín

Pernerova 51
186 00 Praha 8 - Karlín
Česká republika

Pěšky nebo na kole


Forum Karlín je v pěší dostupnosti od tramvajových zastávek i stanice metra a procházka pravoúhlými ulicemi Karlína je příjemný zážitek. Blízko Fora Karlín také ústí vítkovský tunel ze Žižkova.

MHD


MHD je pohodlný a rychlý způsob dopravy po Praze. Nejbližší stanice metra je Křižíkova (žlutá linka B) a zastávku tramvaje Křižíkova na Sokolovské ulici obsluhují linky 3 a 8).

Taxi nebo autem


Taxi vám zastaví přímo před vstupem do objektu Fora Karlín. Vlastní vůz k dopravě nedoporučujeme.

Premium Partner

Záštity

Adriana Krnáčová | Primátorka hlavního města Prahy

Pořádáno v rámci projektu

Sponsoři

Partneru

Partner místa konání

Hotel Partner

Partneři výroční večeře a párty

Dopravní partner

Design Partner

S laskavou podporou

Hlavní mediální partneři

Mediální partneři

Sign-up to get your monthly portion of good news, invites and exclusive offers

Events Library